Some of my favorite book news

19/04/2017

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o pět knih, které bych si chtěla v nejbližší době přečíst. Řekla bych, že převážně jsou to tzv. easy reads, žánry, které jsou pro mě ideální v teplé dny např. do parku nebo cestu vlakem. Zároveň mě ale tyhle příběhy pokaždé pohltí a je těžké knihu odložit. No co si budu nalhávat, občas mám taky slabost pro „holčičí čtení“ 😀


MEIK WIKING – HYGGE

Nejvíce mě asi zaujala kniha od Meika Wikinga, nesoucí název Hygge. Tohle slovo pochází z dánštiny a je to v podstatě synonymem štěstí. Jde o životní styl, kdy člověk ze svého života odstraňuje cokoli nepříjemného a soustřeďuje  se pouze na momenty a pocity, které ho v životě naplňují štěstím. Pocity, které máte, když si třeba zapálíte svíčku uprostřed deštivého dne, uvaříte si čaj a s knihou se zachumláte do deky. Je to pocit, který se dá slovy těžko popsat, ale každý ho zná. Jde o to, kdy se člověk cítí nejvíce doma a „cozy“ – pro mě je možné tento pocit cítit jedině když jsem sama, když si chci udělat, jak se říká „me time“. Záleží to ale na člověku.

Podle toho co tady píšu, bych řekla, že tahle kniha bude ideální spíše na podzim, ale mě osobně oslovila tak, že si pro ni zajdu hned jak se v knihkupectvích začne vydávat. Podle neoluxoru by to mělo být už tento týden.  


 

EMILY BARR – VZPOMÍNKY FLORY BANKSOVÉ

Tenhle příběh je o slečně, která postrádá jakoukoliv krátkodobou paměť. Kvůli vyoperovanému nádoru v mozku se jí několikrát denně ztrácí všechny nově utvořené vzpomínky a vrací se do věku deseti let. Když ale, v sedmnácti letech políbí jednoho chlapce, právě tato vzpomínka jí zůstane. Flora si je jistá, že jí chlapec může pomoct k navrácení paměti a bezmyšlenkovitě se za ním vydá na druhý konec světa. Bere si sebou malý kousek papíru, na kterém má poznamenané za kým a proč putuje. Dále dne anotace Neoluxoru: „Ale od momentu, kdy dorazí k polárnímu kruhu, nic není takové, jak se zdá být. A ona musí být víc než jen statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí.“

Zní to docela jako klasiký puberťácký románek, ale závěr anotace mě přesvěčil, že to možná bude mít větší hloubku, tak snad kniha nezklame 😀 V Neoluxoru by měla vyjít na konci července.

 

 

 

MONICA WOOD – JEDEN KLUK Z MILIONU

Tahle kniha mě zaujala zvláštností příběhu. Ten se má točit okolo tří postav – otce-kytaristy, synem s vášní pro Guinnesovy rekordy a 104letou stařenkou. Anotace je na Neoluxoru velmi krátká, ale mělo by jít o to, že se chlapec hodně slblíží právě s podivnou stařenkou a společně si budují jistý plán – něco jim ho, ale zkazí a bude na otci, aby jej dokončil. 

Má to být smutný, ale i veselý román o životě, předsudcích a přátelství. Podle mě to zní opravdu zajímavě! Vychází začátkem května.

 

 

 

 

AMY ZHANG – TADY KONČNÍ SVĚT

Od téhle knihy toho čekám asi nejméně. Je to o chlapci a dívce, kteří jsou odmala nerozlučitelná dvojice. On je stydlivý, ona společenská, on miluje hudbu, ona výtvarné umění. O jejich přátelství se ale nikdo nesmí dozvědět. Jednoho dne se ale dívka ztatí a chlapec začne pochybovat o všem, co o ní doposud věděl.

Opět mě o koupi přesvědčil závěr anotace – doufám, že v něm bude něco zajímavějšího a třeba i trochu záhadnějšího, než jen teenage láska 🙂 Knihu budete moci sehnat na konci tohoto měsíce.

 

JENNA EVANS WELCH – LÁSKA A GELATO

Tenhle příběh bude klasická „romanťárna“, i tak je to ale v tomto výběru můj favorit 😀 Příběh se odehrává v Toskánsku, kde Lina tráví prázdniny, aby poznala svého otce, který se o ni dosud nezajímal. Samozřejmě na to vůbec nemá náladu a nebýt to poslední přání její matky, vůbec by se do toho nepouštěla. Do rukou se jí ale dostane deník, který si její matka vedla po dobu, co žila v Itálii a dívka najednou objevuje svět všech jejich lásek a ostatních momentů z jejího života. Vše je zahaleno jistým tajemstvím, které změní vše, co si Lina myslela o mámě, tátovi i sobě samé.

Přesně na tenhle typ knihy mám poslední dobou chuť a nemůžu se dočkat, až si ji přečtu! Už teď mi to přijde jako super námět pro film, ve kterém by nemohl hrát nikdo jiný, než Amanda Seyfried 😀 Kniha by měla vyjít ke konci května!

 

 

 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *