Bloom by Estee Lalonde

20/02/2017

Nemůžu uvěřit tomu, že jsem si koupila svoji první cizojazyčnou knihu až teď. Donutil mě k tomu především fakt, že knihu Bloom od Estee Lalonde alias Essie Button, u nás zatím není možné koupit v jiném, než v anglickém jazyce. A já přece nemůžu čekat, než se zrovna takováto kniha přeloží do češtiny, abych si ji mohla přečíst!

Estee patří mezi úspěšné britské youtuberky a taky píše super blog. Kdo byste o ní náhodou zatím neslyšeli, určitě doporučuji podívat se na nějakou její tvorbu – je skvělá!

 

Úžasných věcí na této knize je spousta. Doslova radost, ji jen držet v rukou! Je to opravdové umělecké dílo.  Má pevné desky v modrém odstínu se zlatými detaily, použitý papír se zdá velice kvalitní – a krásně voní! Miluji číslování stránek ve středu jejich okrajů. Je to sice maličkost, ale už jen to, dělá knihu tak originální. Uvnitř najdete také nespočet překrásných fotografií.

Kapitoly jsou rozdělené na Život, Lidi, Práci, Krásu, Módu, Domov, Cestování a Jídlo.  Všechny jsou něčím zajímavé. V první kapitole je spousta vzpomínek na dětství a stěhování se z Kanady do Anglie. V kapitole „Krása“ popisuje své oblíbené beauty rituály. V „Domově“ pak píše o dekoracích, oblíbených místech a věcech, které domov dělají domovem.

Hlavní však je, že kniha Bloom, má v sobě obrovské množství pozitivní energie a přitom není nijak komerční – nejde čtenáři na ruku, žádné beauty návody apod. Vše je velice subjektivní. Estee píše prostě tak, jak věci cítí. I proto je kniha opravdu čtivá a může ve vás probudit velikou inspiraci.

1 Comment

  1. Odpovědět

    Lucy Lavender

    Estèe mám také moc ráda. Zatím jsem si knihu ještě nekoupila (šetřila jsem 😀 ), ale hodlám si ji koupit hned jak jsem zase v Česku. 🙂 Ta vazba je opravdu nádherná. Moc se jí to povedlo. 🙂

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *